Manavgat’ta PTT görevlileri tarafından darp edildiği iddia edilen vatandaş şikayetçi oldu!

Olay, dün Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Manavgat Kaymakamlığı ve PTT arasındaki boş alanda meydana geldi.
Alınan bilgilere göre, 4501 Sokak’tan Antalya Caddesi’ne gitmek için güzergahı kullanan Fevzipaşa Caddesi’nde bulunan Durkaya Otel’in sahibi Metin Durkaya, yolu araç ve kargolar ile işgal ettikleri nedeniyle PTT görevlileri ile tartıştı. Tartışma esnasında işgal edilen yerin fotoğrafını çekmek isteyince PTT görevlileri tarafından darp edildiğini iddia etti. Vatandaş, darp raporu alarak PTT görevlileri hakkında şikayetçi oldu.
“UYARINCA ÜZERİME SALDIRIP DARP ETTİLER”Darp sonrasın ağzı ve burnu kanayan Metin Durkaya, İHA muhabirine, her zaman geçtiği yoldan geçmek istediğini, kargo şirketinin yolu tamamen kapatması sebebiyle geçemediğini belirterek, “Görevliye buradan yayaların geçtiğini, kapatmaya haklarının olmadığını söyledim. Umursamayınca telefonla fotoğraf çekmek istedim. Bu sırada üzerime saldırıp darp ettiler. Kendilerinden şikayetçi olacağım” ifadelerinde bulundu.
“NE ÇEKİYORSUN KARDEŞİM, İZİN ALDIN MI?”Röportaj sırasında elinde sigara ile binadan çıkan PTT Müdürü Şuayip Oğuz, “Dur lan, dur. Ne çekiyorsun kardeşim, izin aldın mı? Benim personelimi niye darp ediyorsunuz?” dedikten sonra İHA muhabirine hitaben, “Sen de destek veriyorsun değil mi? Gelip odama ’Selamün aleyküm, kolay gelsin’ dedin mi? Kimsiniz siz? Ben Manavgat PTT müdürüyüm. Personelim burada sopa yiyor, darp eder, kamu kurumunu basarsınız. Ön taraftan gelirsiniz, yardımcı olurum. Basın mensubu gelir, ’müdürüm bu neyin nesi’ demez mi? Sen ’önce çekeyim, iki de ekleyeyim, ortalık karışsın’ dersin” şeklinde konuştu.
Güvenlik görevlisinden polis çağırmasını isteyen Şuayip Oğuz, personelini darp edenden de onu teşvik eden basın mensubundan da kendisinden izin almadan görüntü çektiği için şikayetçi olmasını istedi.
“YARALI VATANDAŞ POLİS EŞLİĞİNDE HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ”Kanayan burnuna peçete ile tampon yaparak kanı durdurmaya çalışan Metin Durkaya, PTT müdürünün çağırdığı polis ekibi eşliğinde hastaneye götürülerek rapor alınmasının ardından Manavgat Emniyet Müdürlüğü Şelale Polis Karakoluna giderek şikayetçi oldu. Metin Durkaya’nın şikayetçi olduğu PTT görevlisi de Metin Durkaya’dan şikayetçi oldu.

Yorum yapın