Savaşın bitmesini istiyormuş! Soykırım destekçisi Jehezkel serbest bırakıldı

Trabzonspor maçındaki gol sevincinde soykırım destekçiliği yaparak büyük tepki toplayan Antalyaspor’un Siyonist İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel, gözaltına alınmıştı.
Soykırım destekçisi Jehkezel hakkında soruşturma! Gözaltına alındı
Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek suçlamasıyla gözaltına alınan İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel serbest bırakıldı. Sagiv Jehezkel emniyetteki ifadesinde, “Kimseyi kışkırtmak veya provoke etmek için bir hareket yapmadım. Savaşın bitmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.
İFADESİNDE GERİ ADIM ATTIGol sevinci büyük tepki toplayan Siyonist İsrailli futbolcu Jehezkel hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçundan soruşturma başlatıldı. 
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Spor Şube ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sagiv Jehezkel’i gözaltına aldı. Jehezkel, gözaltına alındıktan sonra emniyete götürüldü.
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen Jehezkel, tercüman aracılığıyla ifade verdi.
Jehezkel’in ifadesinde, “Ben kimseyi kışkırtmak veya provoke etmek için bir hareket yapmadım. Savaş yanlısı bir insan değilim. Ve sonuçta İsrail askerleri de var Gazze’de esir düşmüş durumda. Ben bu 100 günlük sürecin artık son bulması gerektiğine inanan biriyim. Savaşın bitmesini istiyorum. O yüzden buradaki işareti gösterdim. Politikayla işi olmayan birisiyim. Geldiğimden beri bugüne kadar politikayla alakalı hiçbir şey yapmadım. Geldiğim günden beri de hiçbir zaman kimseye bir saygısızlık yapmadım. Dikkat çekmek istediğim nokta savaşın son bulmasıydı” dediği öğrenildi.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yorum yapın