Yılların firması iflas bayrağını çekti! Yazın konkordato kararı verilmişti

Türkiye’de entegre et sektöründe 1950 yılında beri faaliyette olan Hacıince Et’in iflası netleşti.
Beyşehir’de büyük bir arazi üzerinde 2 bin 500 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliği olan Hacıince Et firması, yaz aylarında konkordato talebinde bulunmuştu. Konya 1. İcra Dairesi konuya dair alacaklılara iflas duyurusunu yaparken Meram İlçesi Kaşınhanı Mahallesinde yer alan et entegre tesisiyle süreç başlamış oldu.
YAZ AYLARINDA KONKORDATO KARARI VERİLMİŞTİ70 yıldan fazladır bugüne kadar hizmet veren Hacıince Et firması artan ekonomik sorunlara daha fazla direnemedi.
Alanya ve Konya’da 41 milyon dolarlık yatırımlarla dev tesislere sahip olan firma konkordato ilan etmişti. Mahkeme, 2 Haziran itibarıyla şirket ve sahipleri için tedbir kararı vermişti. Bu kararla birlikte ilgili şirket ve kişiler hacizlere karşı koruma altına alındı. Tedbir kararı, 3 ay boyunca geçerli olacak.
YENİ YATIRIM GİRİŞİMİ FİRMAYI ZORA SOKTUHacıince Et firmasının ekonomik sorunlar yaşamasına, Konya’da yapılan entegre tesis yatırımının neden olduğu ileri sürülüyor.. Tesisin devreye alınması sonrası, bir fast food zinciri ile olan anlaşmanın sona ermesi şirketi sıkıntıya sokmuştu.
25 BİN BÜYÜKBAŞ HAYVAN KAPASİTELİ FİRMA1950’den itibaren faaliyette olan Hacıince firması, Dim ve Al-Et markaları ile üretim yapıyordu. Türkiye’deki fast food zincirlerine de bir dönem ürün veren Hacıince’nin Konya ve Alanya’da tesisleri bulunuyordu. İki ildeki çiftliklerin 25 bin canlı hayvan kapasitesi bulunuyordu.
Ahmet Hacıince markanın ikinci kuşak temsilcisi olarak bilinmesinin yanı sıra aynı zamanda Ulusal Kırmızı Et Konseyi’nin de başkanı konumunda yer alıyor.

Yorum yapın