Ünlü yapı marketi Tekzen’in iflası istendi! Derin kriz darbe vuruyor

Türkiye yüksek enflasyon ve döviz kurunun Türk lirası karşısında devasa yükselişi sonrasında firmalardan iflas haberleri gelemeye devam ediyor.
Türkiye’de ilk üç yapı market firması içinde yer alan Tekzen’in iflası istendi. 120 milyon TL sermayeli olan yapı şirketine açılan iflas davasına dair duruşması önümüzdeki ayda görülecek.
Halktv.com.tr’de yer alan habere göre, Sem İnternet Reklam Hizmetleri Danışmanlık AŞ. firmasının Tekzen’e yönelik açtığı dava İstanbul 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülecek.
TEKZEN’İN İFLASI İSTENDİSem Danışmanlık AŞ, dava dosyası kapsamında Tekzen Ticaret ve Yatırım AŞ’ye karşı icra takibi başlattı. Tekzen tarafı icara takini itiraz ederken bu kez Sem Danışmanlık avukatları, itirazın iptali ve şirketin iflasına karar verilmesini istedi. Söz konusu davanın duruşması ise önümüzdeki 15 Şubat’ta görülecek.
TÜRK-ALMAN ORTAKLI TEKZEN’İN TEMELİ 1995’TE ATILDITekzen Ticaret AŞ’nin temeli 1995 yılında, Türk-Alman ortaklığı ile atıldı. Alman ortağın 1998’de ayrılması ile şirketin tek sahibi Murat Gigin oldu. 120 milyon TL sermayeli şirketin çok sayıda şubesi bulunuyor. Tekzen, yapı marketi sektöründe Koçtaş ve Bauhaus’tan sonra sektörün 3’üncü önemli firması olarak biliniyor.

Yorum yapın