Dikkat! Kar ve şiddetli sağanak geliyor..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre, Türkiye genelinde hava durumu parçalı ve çok bulutlu olacak. Orta ve Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’nun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
O İLLERDE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAKYağışların Hatay, Rize, ve Artvin kıyılarında kuvvetli yağmur, Hakkari, Bitlis çevreleri, Muş ve Van’ın güney ilçeleri ile Rize ve Artvin’in iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Buzlanma ve don olayının Marmara’nın batısı ile iç ve doğu bölgelerde görüleceği, yer yer pus ve sisin etkili olabileceği belirtiliyor.
EGE BÖLGESİEge bölgesinde parçalı ve çok bulutlu geçmesi öngörülürken, Akdeniz’de Orta ve Doğu Akdeniz’in yağmur ve sağanak yağışlı, Toroslar Mevkii’nin karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor. Akşam saatlerinde Mersin’de hafif sağanak yağış görülebilir.
İÇ ANADOLU BÖLGESİİç Anadolu’da parçalı ve çok bulutlu hava beklenirken, öğleden sonra ve akşam saatlerinde bölgenin güney ve doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği öngörülüyor.
BATI KARADENİZ BÖLGESİBatı Karadeniz’de kıyı kesimlerin yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimlerin kar yağışlı olacağı tahmin edilirken, buzlanma ve don olayının görüleceği, yer yer pus ve sisin etkili olabileceği belirtiliyor.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ BÖLGESİOrta ve Doğu Karadeniz’de kıyı kesimlerin yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimlerin kar yağışlı olacağı öngörülüyor. Rize ve Artvin çevrelerinde yağışın yerel kuvvetli olabileceği belirtiliyor. Çığ tehlikesi ise iç kesimlerin yükseklerinde bulunuyor.
DOĞU ANADOLU BÖLGESİDoğu Anadolu’da bölge genelinde aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı hava beklenirken, Hakkari, Bitlis çevreleri, Muş ve Van’ın güney ilçelerinde yoğun kar yağışı görülebilir. Bölgenin kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİGüneydoğu Anadolu’da ise bölge genelinde aralıklı yağmurlu hava öngörülmektedir. Sabah ve gece saatlerinde pus ve sis etkili olabilir

Yorum yapın