Üniversite rektöründen flaş itiraf: “Torpil yaptırıyorum açıkça söyleyeyim”

Basın toplantısında konuşan Rektör Okumuş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla üniversitenin akademik faaliyetleri, mali yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verdi.
“TORPİL YAPTIRIYORUM”Yaptığı açıklamasında Diş Hekimliği Fakültesi ile ilgili gelen şikayetlerden bahseden ve ilginç bir konuya değinen Rektör Okumuş, “Çok rahatlıkla şu an da birçok büyük üniversite ile yarışabilecek bir durumda akademik kadroya sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Diş Hekimliği Fakültesinde birçok diş bölümümüzde hekim yokken, hoca yokken biz de 3 hoca var. Birçok üniversitenin gıpta ile baktığı bir durumdayız. Diş hekimliğinde akademisyen ve asistan sayısını artırdık. Diş Hekimliği Fakültesi açıldı, oraya öğrenci almaya başladık. Buradaki öğrencilerin staj uygulamaları bize ciddi bir avantaj sağladı. Bunun sonucunda daha fakültenin açıldığı ikinci üçüncü yılında neredeyse boş olan Diş Hekimliği Fakültesi ful kapasite gitmeye başladı. Ful kapasiteyi geçtik en çok şikâyet aldığım yer olmaya başladı randevu alamıyoruz diye. Ben de alamıyorum. Torpil yaptırıyorum açıkça söyleyeyim. Çünkü randevuyu açtığınız zaman dakikalar içerisinde kapanıyor, anında doluyor. Çünkü çok fazla tercih var” ifadelerini kullandı.
Rektör Okumuş’un ‘torpil’ söylemi, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Sosyal medyada ise kullanıcılar bu söze büyük öfkeyle tepki gösterdi.

Yorum yapın