Kara yollarında son durum ne? İşte 10 Ocak kara yollarında son durumlar

Can güvenliği için kara yollarında dikkatli araç sürülmesi gerekiyor.
İŞTE İL İL KARA YOLLARINDA SON DURUMLARKara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Gaziantep-Birecik Otoyolu’nun Gaziantep Doğu-Nizip kavşakları 10-11. kilometrelerinde Gaziantep Doğu Alın Gişesi (SGS) yapım çalışmaları nedeniyle şerit aktarımı yapılarak, ulaşım Gaziantep istikametinden iki yönlü ve kontrollü sağlanıyor.
İzmir-Çeşme Otoyolu’nun Çeşme istikameti 3-6. kilometrelerinde (Seferihisar-Urla kavşakları) bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle sağ şerit trafiğe kapatılarak, sürücüler diğer şeritlere yönlendiriliyor.
Konya- Antalya yolunun Demirkapı Tünelleri Konya-Antalya istikametindeki sağ tüpünde bakım ve onarım çalışmaları dolayısıyla ulaşım servis yolundan gerçekleştiriliyor.
İstanbul- Ankara yolunun 4-5. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma servis yolundan izin veriliyor.
Ankara- Kırıkkale yolunun 25-27. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle her iki istikamette şerit daraltması ve aktarması yapılarak ulaşım 2’şer şeritten kontrollü devam ediyor.
Nevşehir-Aksaray yolunun 4-10. kilometrelerindeki yapım çalışması dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.
Bartın-Safranbolu yolunun 4-6. kilometrelerinde menfez yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.
Elazığ- Malatya yolunun 26-27. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü devam ediyor.
Tokat-Niksar yolunun 36-38. kilometrelerinde şev tanzimi çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.
Beşikdüzü- Trabzon yolunun 3-5. kilometrelerinde hemzemin geçit yapım çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Vakfıkebir-Beşikdüzü yönü trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

Yorum yapın