16 il için sarı kodlu uyarı!

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yerini yağışlı havaya bırakıyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir çevreleri ile Konya’nın kuzey kesimlerinin yağmur ve sağanak, Ardahan, Erzurum, Ağrı, Tunceli ve Erzincan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı ön görülüyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI GELDİAyrıca yağışların Kıyı Ege, Ankara, Çankırı, Yozgat, Kırıkkale, Amasya, Çorum ve Tokat çevreleri, Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri ve Antalya’nın doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği uyarısında bulunuldu.
SICAKLIKLAR DÜŞECEKÖte yandan hava sıcaklıklarının Salı gecesinden itibaren Marmara’da 4 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.
16 İL İÇİN SARI KODLU UYARIMeteoroloji Genel Müdürlüğü ayrıca 16 il için sarı kodlu uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada şu iller için dikkatli olunması çağrısında bulunuldu: Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Isparta, İzmir, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak.

Yorum yapın