Meteoroloji uyardı! Sıcaklıklar düşecek, yağışlı hava etkili olacak..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün en güncel tahminlerine göre, yaklaşık olarak yarından itibaren öncelikle ülkenin batı bölgelerinde başlayacak olan yağışlar, sağanak yağmur ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek. Bu yağışların zaman içinde yurdun genelinde etkili olması bekleniyor.
SICAKLIKLAR HIZLA DÜŞECEK10 Ocak Çarşamba gününden itibaren sıcaklıkların düşmesiyle birlikte, ülkemizin güney ve batı kıyılarında yağmur, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar gözlemlenecek. Özellikle güney ve batı bölgelerde, zamanla Orta ve Doğu Karadeniz’de yer yer yoğun olabilecek yağışlar bekleniyor.
Halihazırda mevsim normallerinin üstünde seyreden sıcaklıkların, çarşamba gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak hızla düşeceği ve mevsim normallerinin altına ineceği öngörülüyor.
METOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ‘DİKKATLİ OLUN’ ÇAĞRISIMeteoroloji Genel Müdürlüğü Pazar ve Pazartesi günleri batı ve iç bölgelerde güney ve batı yönlerinden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgarlarla birlikte, soğuk ve yağışlı havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli olunması konusunda çağrıda bulundu. 

Yorum yapın