ABD’de havada korkunç olay: Uçağın acil çıkış kapısı patladı!

Dehşet verici olay, Amerika Birleşik Devletleri’nin Oregon eyaletine bağlı Portland’dan California eyaletinde bulunan Ontario’ya uçan yolcu uçağında meydana geldi.
16 BİN FEET YÜKSEKLİKTE PANİK ANLARIAlınan bilgilere göre, 16 bin feet yükseklikte seferde bulunan Alaska Havayoları’na ait yolcu uçağının henüz belirlenmeyen bir sebeple basınç seviyesinin düşmesi neticesinde acil çıkış kapısı patlayarak açıldı. Uçak içinde basıncın düşmesiyle oksijen maskeleri açılırken yolcular sakinliğini korumayı başardı. Ekim ayında havayollarına teslim edilen Boeing 737-MAX 9 yolcu uçağı, 174 yolcusu 6 mürettebatıyla acil için Portland’a dönmek zorunda kaldı. Uçak, Portland’a başarılı bir şekilde iniş gerçekleştirdi.
Alaska Havayolları tarafından yapılan açıklamada, “1282 sefer sayılı yolcu uçağında akşam saatlerinde kalkıştan kısa bir süre sonra Portland’a güvenli bir şekilde geri indi” ifadeleri kullanılarak detaylı bir açıklama yapılmadı.
Federal Havacılık İdaresi tarafından yapılan açıklamada ise, mürettebatın bir “basınçlandırma sorunu” yaşandığını bildirdiği aktarılırken olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı kaydedildi.
İşte o korku dolu anlar..

Yorum yapın