Özgür Erdursun’dan emekliyi sevindiren açıklama: Dediğim gibi ek zam verilecek

Özgür Erdursun daha önce emeklilere enflasyon farkının haricinde memurlara verildiği gibi bir seyyanen zam verilmesi gerektiğini ifade etmişti. Erdursun yaptığı son paylaşımda emeklileri sevindirecek bir iddia öne sürdü.
Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun sosyal medya sayfasından emekliye zamla ilgili oldukça net bir iddiada bulundu. Erdursun “Emekliye zam konusu dediğim gibi olacak, %37.57’ye ilave gelecek!” diye yazdı.
EMEKLİLERE SEYYANEN 8 BİN TL VERİLECEK Mİ?Erdursun kendi Youtube kanalında yaptığı konuşmada, ” Yüzde 37.57 oranında bir enflasyon çıktı 6 aylık dönem için. Şimdi bu enflasyon farkı emeklilerin aylıklarına yansıtılacak. Yansıtıldıktan sonra kök aylık meselinde en düşük emekli aylığı ne kadar olacak konusu merak ediliyor. Emeklinin beklediği en önemli konu seyyanen artış. Temmuz ayında devlet memurlarına 8077 liralık seyyanen artış yapıldı. Şöyle yapıldı, öncelikle devlet memurlarının aylıklarına yüzde 17,55 gibi enflasyon farkı yansıtıldı. Daha sonra üzerine 8 bin lira eklendi. Yani üzerine önce 8 bin lira eklenip daha sonra da enflasyon farkı verilmedi. Ben de size aynı yöntemle aylıklarınızın enflasyon farkıyla ne olacağı, enflasyon farkının üzerine 8 bin lira eklersek ne olacağı yönünde bir hazırlık yaptım” ifadelerini kullanmıştı

Yorum yapın