İsrail’in “güvenli bölge” yalanı

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisinden konuya ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, İsrail’in “güvenli bölge” olarak iddia ettiği yerleri de hedef aldığı vurgulanarak, “İsrail güçleri, Filistinli sivilleri silah ve ölüm tehdidi altında evlerinden, mahallelerinden güvenli olduğunu iddia ettiği başka bölgelere göçe zorlama suçunu yineledi. Ancak bu bölgeleri bombaladı, Gazze Şeridi’nin farklı kentlerinde 48 katliam gerçekleştirdi” ifadeleri kullanıldı.
İsrail’in son olarak Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde üç günde 6 katliam gerçekleştirdiği ve bu katliamlar sırasında 31 Filistinliyi şehit ettiği aktarılan açıklamada, Gazze’de sivillerin, çocukların ve kadınların şahit olduğu “soykırım savaşının” insanlığın ve bu suçları sessizce izleyen tüm dünya ülkelerinin alnında “utanç lekesi” olarak kalacağı vurgulandı. Açıklamada, uluslararası topluma ve özgür dünya ülkelerine, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki sivillere, çocuklara ve kadınlara karşı yürüttüğü kapsamlı soykırım savaşını durdurma çağrısında bulunuldu.
Bu arada terörist İsrail ordusunun, işgal ve abluka altındaki Gazze Şeridi’nin Han Yunus kentinde düzenlediği saldırılarda aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu 20 Filistinli şehit oldu, onlarca kişi de yaralandı. Filistin Kızılayı, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’nin Han Yunus kentindeki merkezini vurduğunu, saldırıda 7 kişinin yaralandığını bildirdi. İsrail ordusunun Han Yunus’taki merkezlerinin 5. katını hedef aldığı belirtildi.

Yorum yapın