Berber fiyatları 2024 tarifesi öyle böyle değil: Uzun saç modası başlıyor!

Yeni berber fiyatları 2024 tarifesi açıklandı. Artan berber fiyatları sonrası vatandaş kara kara düşünüyor. Saç ve sakal kesim fiyatı yüzde 80 zamlandı. Berber fiyatı tarifesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı.
Antalya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, 20 yılı aşkın bir süredir uygulanan 4 farklı tarifeli fiyat listesini güncelledi ve yeni tarifelerini duyurdu.
A tarifesi 550 TL olduBerberlerin yayınladığı 2024 yılı fiyat tarifesine göre saç sakal kesimi ‘Lüks’ tarifedeki berberlerde 1100 lira, ‘A’ tarifesinde 550 lira, ‘B’ tarifesinde 480 lira ve ‘C’ tarifesinde ise 400 lira olarak belirlendi.
Vatandaş isyan ettiFiyat artışı, sosyal medya platformlarında geniş bir eleştiri dalgasına neden oldu. “Altın makasla mı kesiyorlar?”, “Tıraş sonu kafanı altın suyuna mı batırıyorlar?” gibi esprili ve eleştirel yorumlar, fiyat politikasının sorgulanmasına yol açtı.
Esnaf enflasyonu gerekçe gösterdiFiyatların geçen yıla göre yüzde 80 arttığını açıklayan Uzun, malzeme fiyatları, kira ücretleri ve sosyal güvence ödemelerindeki artışları gerekçe göstererek fiyat artışına gitmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Yorum yapın