Tezcan Galvaniz fabrikasında patron skandalı: Bir işçiyi böyle azarladı!

Skandal olay, Kocaeli’de bulunan Tezcan Galvaniz fabrikasında yaşandı.
“GİDİN LOKANTADA YİYİN!”İddiaya göre, Kocaeli’de faaliyette bulunan Tezcan Galvaniz fabrikasında, sözleşmede yer alan maddeden hareketle işçiler kışlık kıyafet istemesi, üzerinde fabrika patronu, işçilerin isteğine karşılık olarak işçilerin yemeğini ve servisini kesti. Bunun yanında işçilere açıklama yapan fabrika müdürü ise “Patronun dediği olacak, gidin lokantada yiyin” ifadelerini kullandı.
İŞÇİLERİN ULAŞIMINI KARTEPE BELEDİYESİ ÜSTLENDİKışlık giyecek, servis ve yemek hakları zorla ellerinden alınan işçilerin imdadına Kartepe Belediyesi cevap verdi. Otobüsün geçmediği bölgeden işçilerin ulaşımı, belediye tarafından sağlanan araçlarla karşılandı.
SKANDAL OLAYİddiaya göre fabrikanın patronu Sadettin Tezcan, işle ilgili bir konu nedeniyle çağırdığı bir işçisine hakaretler savurdu. İşçinin eline vuran Tezcan, kağıtları önce yere ardından işçinin suratına attı. O anlar saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylarla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı fabrikaya müfettiş gönderdi. Son yaşanan olayın ardından da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Yorum yapın