İslami Cihad Hareketi: Aruri ve arkadaşlarının suikastı cezasız kalmayacak bir suçtur

Hareketten yapılan yazılı açıklamada, “Şehit lider Aruri ve arkadaşlarına düzenlenen suikast, Siyonist düşmanın çatışma alanını genişletme girişimidir ve cezasız kalmayacak bir suçtur.” denildi.
Açıklamada, İsrail hükümetinin, Gazze Şeridi’ndeki “askeri başarısızlık ve siyasi çıkmazdan kurtulmak hedefiyle düzenlediği suikastın tüm bölgeyi savaşa sürükleyeceği” uyarısı yapıldı.
Öte yandan Filistin İslami Cihad Hareketi Sözcüsü Davud Şihab, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Bu korkakça suikastta şehit olan Şeyh el-Aruri’nin yasını tutuyoruz.” dedi.
Şihab, İsrail’in Gazze’de başarısızlığa uğradığına vurgu yaparak, “Siyonist düşman, bu başarısızlığından çatışma alanını genişleterek kurtulmaya çalışıyor.” değerlendirmesini yaptı.
İsrail ordu radyosunda yer alan ve ismi açıklanmayan “yabancı kaynaklara” dayandırılan haberlerde, Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki Hamas ofisine insansız hava aracı ile düzenlenen saldırıda el-Aruri’nin öldürüldüğü belirtilmişti.
Lübnan resmi haber ajansı NNA da saldırıya ilişkin geçtiği haberde, el-Aruri ile birlikte 6 kişinin öldüğünü duyurmuştu.

Yorum yapın